НКРЗІ схвалила план впровадження в Україні 4G

Сьогодні Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), на своєму засіданні розглянула і схвалила проект розпорядження Кабміну «Про затвердження плану заходів на 2015-2017 роки щодо впровадження в Україні в 2017 році системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління» , повідомляє IT Expert.

Документ розроблено з метою виконання Указу Президента України від 21.07.2015 № 445 «Про забезпечення умов для впровадження системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління».

Згідно з планом, буде проведена інвентаризація радіочастотного спектру України та внесено зміни до нормативно-правовому базу.

НКРЗІ вже почала підготовчі роботи з реалізації цього плану. Так, ще у вересні минулого року створено робочу групу з рефармінгу та використання РЧР, в рамках якої за участю двох установ - Українського науково-дослідного інституту радіо і телебачення (м.Одеса) та Науково-дослідного інституту радіоелектронної техніки (м.Харків) - підготовлено попередню версію технічного завдання (далі - ТЗ) на виконання необхідної науково-дослідної роботи (далі - НДР). Також визначені джерела фінансування, отримана письмова згода і пропозиція 9 операторів телекомунікацій на забезпечення фінансової підтримки проведення досліджень.

За результатами висновків і пропозицій НДР проектом плану заходів передбачено, зокрема:

  • розробку проекту Закону України про внесення змін до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та інших законодавчих актів з метою, в тому числі забезпечення застосування процедур, передбачених для виділення, розподілу і використання радіочастотного ресурсу України на об'єктивній, пропорційної, своєчасної, прозорої та недискримінаційної основі, проведення рефармінг, збільшення ефективності використання РЧР України;
  • приведення у відповідність з цим законом і прийняття необхідних актів Уряду та державних органів, у тому числі змін до Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України та Плану використання радіочастотного ресурсу України;
  • затвердження планів та заходів з вивільнення смуг «першого цифрового дивіденду», вивільнення смуг «другого цифрового дивіденду» від радіоелектронних засобів радіомовної служби (телебачення) для впровадження радіотехнології LTE;
  • проведення заходів щодо забезпечення електромагнітної сумісності та спільної роботи радіоелектронних засобів спеціальних користувачів і радіоелектронних засобів загальних користувачів у радіотехнології LTE;
  • вжиття заходів з проведення рефармінг і технологічної нейтральності для впровадження радіотехнології LTE.

Як стверджують в НКРЗІ, кінцевий результат виконання плану - надання виключно в конкурентний спосіб права на користування радіочастотним ресурсом України з використанням радіотехнології LTE, в тому числі пакетами в різних діапазонах, зокрема шляхом проведення тендера, згідно з яким переможцями будуть визначатися учасники, які виконали всі умови і запропонували найвищу ціну за відповідну смугу.

Затверджений Кабінетом Міністрів план заходів на 2015-2017 роки щодо впровадження в Україні в 2017 році системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління до кінця нинішньої недля буде оприлюднений на офіційному веб-сайті національного регулятора. Враховуючи важливість реалізації всіх його пунктів для майбутнього галузі, НКРЗІ забезпечить регулярне інформування і звітність про хід його виконання. При обговоренні зазначалося, що план впровадження 4G-зв'язку в Україні є фактичним планом розвитку телекомунікацій на найближчі роки. Отже, він є вкрай важливим як для операторів ринку, так і для держави в цілому.

США вимагають заарештувати активи Vimpelcom і МТС

Влада США направила Ірландії, Люксембургу, Бельгії, Швеції та Швейцарії запит про арешт активів компаній Vimpelcom, МТС і TeliaSonera на $ 1 млрд.

Американські правоохоронці вважають, що VimpelСom і МТС, а також шведсько-фінська компанія TeliaSonera платили хабарі чиновникам в Узбекистані, щоб вести в країні бізнес в сфері мобільних телекомунікацій. Слідчі вважають, що оператори через підставні фірми платили хабарі місцевим чиновнику, який є родичем узбецького президента Іслама Карімова.

На дані момент офіційні звинувачення ще нікому не пред'явлені. Скандал з корупцією на телекомунікаційному ринку Узбекистану почався в 2012 році.

Представники Міністерства юстиції США підтвердили запит на арешт активів на суму $ 300 млн в Ірландії, Бельгії та Люксембурзі.

Можливо, мова йде також про арешт активів на суму $ 30 млн у Швеції і близько $ 640 млн у Швейцарії.

Нагадаємо, зараз МТС веде переговори з міжнародними телекомунікаційними операторами про покупку прав використання їхніх брендів в Україні. Скоріш за все, якщо переговори будуть вдалими, МТС Україна зміниться на Vodafone.

Джерело: Ліга

PEOPLEnet припиняє роботу в більшості областей

Підконтрольний бізнесменам групи "Приват" стільниковий CDMA (3G) -оператор "Телесистеми України" (ТМ PEOPLEnet) починає згортати мережу в більшості областей присутності. Про це йдеться в повідомленні компанії.

5 серпня компанія розповсюдила повідомлення про те, що з першого вересня 2015 покриття мережі залишиться тільки в Київській, Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Полтавській та Херсонській областях.

При цьому компанія уточнила в повідомленні, що продовжить надавати повсюдно інші види послуг, зокрема фіксований зв'язок, інтернет і радіодоступ в міру можливості.

Президент компанії Михайло Пайкин повідомив "Економічній правді", що рішення про скорочення покриття мобільної мережі було прийнято засновниками.

Воно пов'язане з тим, що західні регіони країни не приносили доходів, порівнянних з витратами на обслуговування мережі.

"Мова про міста, які взагалі нічого не дають. Існуючим абонентам ми запропонуємо перейти на нашу фіксований зв'язок", - повідомляє Пайкин.

Він додав, що зменшення покриття мережі буде супроводжувати незначне зменшення штату.

Відзначимо, що основна ліцензія на CDMA-зв'язок на 155 МГц в цілому у компанії закінчується до кінця 2015 року.

Спочатку у компанії з основної ліцензії частот було більше - 202,5 ​​МГц. Але за останні роки оператор відмовився від частини ресурсу з метою економії.

Пайкин стверджує, що компанія все-таки має намір продовжити дію основної ліцензії з урахуванням чергового зменшення покриття.

Телеком-оператор за законом повинен подати заявку на продовження ліцензії за 4 місяці до закінчення терміну її дії.

Тобто PEOPLEnet повинен встигнути це зробити до кінця серпня.

Пайкин також повідомив, що "Телесистемам" вдалося оскаржити розпочату одним з її партнерів в кінці травня процедуру банкрутства.

За його словами, в на початку серпня оператор виграв апеляцію.

Столичний господарський суд Києва почав процедуру банкрутства 27 травня.

Джерело: Економічна правда

Екс-провайдеру інтернет-доступу в поїздах Intercity + не продовжили ліцензію

Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації на останньому засіданні 11 серпня відмовила у продовженні ліцензії на радіочастоти компанії "Ведекон". Про це йдеться в повідомленні регулятора.

Термін дії ліцензії на частоти в діапазоні 2100-2110, 2200-2232 МГц у Києві, Донецькій, Житомирській, Київській, Львівській, Полтавській, Рівненській, Харківській, Хмельницькій та Черкаській областях закінчується 24 листопада 2015. У червні 2015 компанія переоформила цю ліцензію у зв'язку зі зменшенням кількості регіонів.

Раніше ліцензія була загальнонаціональною (по 42 МГц в кожному регіоні).

Частоти компанії знаходяться в безпосередній близькості до ділянок спектра, які мобільні оператори зараз використовують під 3G (UMTS, 2ГГц). Але технологія за ними закріплена інша - радіозв'язок у системі передавання даних з використанням шумоподібних сигналів.

Співрозмовник "Економічної правди" в НКРЗІ уточнив, що комісія відмовилася продовжити компанії ліцензію в зв'язку з тим, що частоти освоєні не в повному обсязі.

Він додав, що ці частоти знадобляться регулятору при впровадженні LTE (4G) в 2017 році.

Нагадаємо також, що місяць тому НКРЗІ з тієї ж причини не продовжила ліцензію компанії "Просат" (пов'язана з російським бізнесменом Євгеном Ройтману) в діапазоні 2,3-2,4 ГГц.

"Ведекон", який зараз надає послуги з доступу в інтернет і передачі даних, працює під ТМ Wimagic. Ця компанія відома тим, що за дивних обставин в 2012 році виграла тендер на організацію бездротового інтернет-доступу в швидкісних поездахIntercity + (проект під Євро-2012).

Згідно з повідомленнями ЗМІ, "Ведекон" тоді був під заступництвом деяких впливових людей з Мінінфраструктури. Зараз в єдиному держреєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців зазначено, що кінцевим власником компанії є Павло Кім, підприємець з Одеси.

Послуга бездротового доступу в Internet в зазначених поїздах надавалася з 12 червня 2012 до лютого 2014 року. З постачальником довелося розлучитися з причини численних скарг пасажирів на якість сервісу.

Джерело: Економічна правда

Мобільний інтернет-трафік в мережі «Київстар» зріс на 50%, - прес-реліз

У другому кварталі 2015 обсяг трафіку мобільного інтернету «Київстар» зріс майже до 5000 Тб, що на 50% більше, ніж в аналогічному кварталі минулого року. Споживання інтернету одним користувачем також зросла на 50%.

«Київстар» запустив послугу мобільного інтернету 3G в другому кварталі поточного року. І вже зараз наші абоненти використовують в два рази більше трафіку, ніж користувачі EDGE - 31 Мб на добу на одного користувача в порівнянні з 16 Мб.

«Київстар» розвиває найбільшу в Україні мережу 3G серед GSM-операторів. На сьогодні до послуги швидкісної мобільної передачі даних підключено вже 243 населених пункти в 14 областях України. Загальна кількість абонентів 3G у 2-му кварталі 2015 перевищило 1 млн. Послуга 3G-інтернету «Київстар» затребувана споживачами завдяки доступними тарифами, а також великому проникненню смартфонів і планшетів, число яких в мережі зросла на 39% і становить 7,8 млн пристроїв.

32% трафіку, споживаного клієнтами в мережі 3G, спрямовані на перегляд відео. 11% - це проведення часу в соціальних мережах, 5% - листування в месенджерах. 40% трафіку користувачі використовують на перегляд веб-сторінок, 12% - на інші сервіси.

За рік абоненти «Київстар» стали значно більше користуватися соціальними мережами. Так, мережею Facebook користуються майже вдвічі більше абонентів, ніж рік тому - 930 тис. В порівнянні з 472 тис. А Twitter наростив 47% користувачів у мережі «Київстар» - 386 тис. В порівнянні з 263 тис. У другому кварталі 2014 року. У нових тарифних планах «Для смартфона» ці соціальні мережі, а також VKontakte та Odnoklassniki не тарифікуються.

Кількість користувачів мобільного інтернету в мережі «Київстар» становить 11 млн чоловік. Загальний інтернет-трафік у другому кварталі виріс на 50% - до 4924 Тб в мережі «Київстар». Дохід від послуг мобільного інтернету в 2-му кварталі 2015 виріс на 26% завдяки зростанню споживання і кількості клієнтів.

"Укртелеком" підключить 3G-інтернет для абонентів фіксованого зв'язку

ПАТ "Укртелеком" спільно зі своєю "дочкою" ТОВ "ТриМоб" запускає послугу 3G-інтернету для користувачів стаціонарного зв'язку, вартість якої складе 20 грн / 1Гб на місяць, повідомив директор з розвитку масового сегмента "Укртелекому" Денис Захаренко.

Послуга буде доступна по всій Україні тільки для фізичних осіб - абонентів оператора, користувачів стаціонарного телефону, яких у оператора зараз налічується понад 6 млн. Чоловік.

"Перевага цієї пропозиції в його вартості. SIM-карта з 1 Гб" на борту ", 20 грн з усіма податками. Новизна пропозиції в тому, що оплата буде додана в наш рахунок за домашній телефон, разом з іншими послугами, якими ви, можливо , користуєтеся від "Укртелекому". Таким чином, послуга надається за принципом пост оплати ", - сказав він.

За його словами, можливість оплачувати послугу після споживання позбавить користувачів від проблем, які виникають у припейд-абонентів.

"Наприклад, припейд-абонент може несподівано виявити, що гроші на рахунку закінчилися і починається пошук можливостей поповнити рахунок. Сам досвід користування припейд-абонентів, пов'язаний з оплатою, нарахуванням мегабайтів, закінченням, нотифікацією, знову оплатою - це складний процес", - зазначив Д.Захаренко.

Для того, щоб підключити нову послугу абонент може скористатися двома шляхами. По-перше, підключитися через центр обслуговування абонентів "Укртелекому", идентифицировав себе як власника телефонної лінії і придбавши SIM-карту "ТриМоб". По-друге, якщо абонент вже має припейд-карту "ТриМоб", він може подзвонити зі свого домашнього телефону на номер колл-центру і додати в автоматичному режимі до свого особового рахунку номер трімобовской картки. При цьому в компанії не бачать проблеми, якщо з телефону подзвонить хтось інший, хто має право доступу до телефонної лінії.

"Раз на місяць приходить від" Укртелекому "рахунок з максимальною деталізацією всіх послуг. Тобто, якщо клієнт не згоден - він може зателефонувати за тим же номером і відписатися від послуги", - пояснив Захаренко.

У разі якщо абоненту буде недостатньо 1 Гб, компанія передбачила можливість покупки додаткового трафіку.

"Перший гігабайт оплачується в щомісячному рахунку. Це в тому числі і гарантія того, що якщо ви хочете рівно гігабайт і не хочете переплачувати, то просто оплачуєте рахунок і нічого понад міру. Якщо ви витратили трафік, то до нуля годин першого числа наступного місяця ваша картка просто "відпочиває". Якщо хочете більше - ще 20 грн за екстрагігабайти повинні вноситися на рахунок вже "ТриМоб". Покладіть туди на рахунок 20 грн - ми їх знімемо і нарахуємо наступний гігабайт, покладіть 40 грн - ми знімемо 20, покладемо гігабайт. використовуєте гігабайт, знімемо ще 20 і покладемо гігабайт. Тобто, не хочете переплачувати - не поповнюється рахунок в "ТриМоб", платите тільки за квитанцією ", - пояснив агентству директор з розвитку масового сегмента" Укртелекому ".

Абонент "Укртелекому" має можливість активувати кілька таких sim-карт, які в загальному рахунку будуть йти як окремі послуги "Активація 1 Гб".

Відповідаючи на питання про причини запуску послуги саме зараз, Д.Захаренко зазначив, що перше - це бум планшетів в Україні, якими, за даними GFK, користуються вже 6% домогосподарств України.

"А що потрібно на планшеті при наявності wifi будинку? Невелика кількість мобільного інтернету за дуже вигідною ціною", - сказав він.

Другою причиною він назвав частину нової стратегії "Укртелекому", який від запуску даної послуги очікує популяризації послуг "ТриМоб" і відповідно збільшення кількості його абонентів.

"Ми очікуємо, що клієнти" Укртелекому "оцінять нові послуги компанії. Тобто - підтримання відносин з" Укртелекомом "це можливість скористатися великою кількістю різних послуг, новими сервісами. Ми декларували раніше, що наша стратегія в галузі фіксованого зв'язку - це підвищення корисності. Саме тому ми надаємо 500 хвилин на місяць на міжміський зв'язок. Нова пропозиція - це додатковий крок, щоб продемонструвати, що наявність будинку стаціонарного телефону - це зручно і вигідно ", - пояснив Захаренко.

Він також вважає, що запуск послуги допоможе зменшити відтік абонентів фіксованого зв'язку, який за підсумками першого півріччя поточного року склав кілька сот тисяч абонентів.

Рекламу послуги "Укртелеком" планує "обкатати" спочатку в Києві, запустивши її в центрах обслуговування абонентів, а також у вигляді зовнішньої, радіо-реклами та реклами в інтернеті.

"Ви, напевно, бачили, що з'явилися борди, де написано" 3G за ціною чашки кави "." Ми стартуємо в Києві, готуємося, обкачуємо сервіс і далі дивимося - якщо наші канали дозволяють продавати більше, будемо плавно збільшувати кількість реклами. Те, що ця послуга буде користуватися попитом - у мене це не викликає сумніву ", - повідомив Захаренко.

Джерело: Дело

Kservis-it.ru представляє нові комутатори Cisco Catalyst WS-C2960X-48TS-L, - прес-реліз

Постачальник рішень для ІТ та ЦОД компанія Cisco представляє нові комутатори Catalyst 2960-X. Модель являє собою Стекові керований пристрій фіксованою конфігурації. Передбачені спрощені процедури встановлення та експлуатації. Вбудовані функціями захисту доступу. Пристрій має достатню ємністю для підтримки технологій Smart Install, OnePK і OpenFlow.

Комутатори Catalyst 2960-X стали новим еволюційним витком у розвитку лінійки і покликані замістити пристрої серії Catalyst 2960-S з портами 10/100/1000. При цьому нові комутатори Catalyst 2960-X від Cisco сумісні з пристроями попередньої серії: при стекирования різних моделей в стек можна об'єднати до 4 комутаторів. Пристрої нової серії можна об'єднувати в стек FlexStack в кількості до 8 штук.

Основні особливості комутаторів Cisco Catalyst 2960-X:

· Сучасні двохядерні CPU. Мають в два рази більший обсяг пам'яті DRAM і Flash. Збільшено розмір буферів, кількість підтримуваних VLAN, MAC-адрес, SPAN-сесій.

· Для моніторингу трафіку в комутаторах реалізована підтримка Netflow-Lite для всіх downlink / uplink-портів.

· Енергоспоживання знижено на 27% завдяки використанню технології енергозбереження з бездротовими точками доступу PoE + і IP-телефонів Cisco DX650 Class 4, які в свою чергу підключені коммутаторам Catalyst 2960-X на 48-портів. Використання технологій Cisco Energy Wise, Energy Efficient Ethernet, Downlink Hibernation і Switch Hibernation забезпечує додаткове енергозбереження, завдяки чому енергоспоживання можна скоротити до 80%!

· Підтримка програмованість мереж. Нові комутатори готові до використання Cisco onePK - комплексу інструментів для розробки, автоматизації та швидкого створення послуг в програмно-визначених мережах Cisco SDN.

· Вперше реалізована можливість маршрутизації L3 з урахуванням специфічних особливостей кожного з додатків. Ця особливість робить пристрої серії Catalyst 2960-X самими інтелектуальними комутаторами в сімействі продуктів Cisco.

· Простий процес установки, управління та діагностики комутатори WS-C2960X забезпечується за рахунок того, що вони входять до складу продуктів Cisco для уніфікованого доступу. Це дозволяє їх успішно інтегрувати в інфраструктуру Cisco Prime, що спрощує управління і полегшує роботу з рішеннями Cisco Identity Services Engine і в One Policy.

· Управління комутаторами можна здійснювати за допомогою рішення Cisco Network Assistant (CNA). Завдяки інтуїтивно-зрозумілому інтерфейсу навіть малознайомі з технологією і слабо підготовлені користувачі зможуть підтримати єдиний набір послуг на всіх компонентах системи (комутатори, маршрутизатори, точках бездротового доступу).

Захист інвестицій і зниження сукупної вартості володіння за Зворотна сумісність з комутаторами серії 2960-S / SF забезпечує захист початкових інвестицій на покупку і зниження сукупної вартості використання мережевого обладнання. Використання енергозберігаючих технологій забезпечує значне зниження енергоспоживання мережі. Масштабованість, сумісність і великий запас ємності забезпечують запас модернізації для подальшого впровадження інноваційних програм.

Детально ознайомитися з технічними характеристиками комутатора Cisco Catalyst WS-C2960X-48TS-L можна на нашому сайті http://kservis-it.ru/index.php?productID=3574

У разі виникнення додаткових питань або для обговорення співпраці, звертайтеся за телефоном єдиного контактного центру (495) 649-48-45 або пишіть на e-Mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. У вас повинен бути включений JavaScript для перегляду.

«Київстар» запустив 3G на курорті Буковель, - прес-реліз

Ще один курорт України покритий 3G-мережею «Київстар» - Буковель. В Івано-Франківській області це вже 19-й за рахунком населений пункт, де працює швидкісний мобільний інтернет від «Київстар», а в Україні - 242-й.

З 7 серпня мешканці та гості гірськолижного курорту Буковель в Івано-Франківській області можуть користуватися послугами в мережі 3G від «Київстар». Після періоду технічного тестування мережу тут запущена в комерційну експлуатацію.

Крім гірськолижного курорту «Київстар» вже запустив 3G-мережу на курортах Чорного моря, а також Закарпаття та Волині. Відпочиваючі, які приїжджають з різних куточків України, можуть користуватися тут швидкісним мобільним інтернетом, не змінюючи SIM-карту і без додаткових налаштувань смартфона. Всього ж «Київстар» покрив 3G-мережею більше 240 населених пунктів в 14 областях країни.

Для комфортного і вигідного користування мобільним інтернетом 3G абоненти можуть перейти на нові тарифні плани - «Смартфон», «Смартфон +», «Смартфон Екстра» - передплаченого зв'язку або з лінійки «Все за ...» для контрактного зв'язку. Ці пропозиції містять збільшену кількість мегабайтів для користування інтернетом на максимальній швидкості.

«Київстар» у 2-му кварталі показав помітне зростання

У другому кварталі 2015 компанія "Київстар" запустила 3G і сьогодні цими послугами користується понад 1 млн клієнтів. Зростання споживання послуг 3G значним чином обумовлений поширенням смартфонів серед клієнтської бази. Проникнення «розумних гаджетів» у мережі «Київстар» склала 24%. У 2015 році компанія продовжить розгортати 3G-мережу, і очікує подальшого зростання споживання послуг мобільного інтернету. Помітно зросли і доходи компанії, повідомляє IT Expert.

Загальний дохід збільшився на 9% до 3,3 млрд грн, незважаючи на вплив таких негативних факторів, як припинення роботи в Криму в серпні 2014 року і неспокійну ситуацію на Сході України. У 2-му кварталі 2015 доходи від послуг мобільного зв'язку зросли на 12% до 3,1 млрд грн. У першу чергу, це пов'язано зі зростанням доходів від міжнародного інтерконекту, обумовленого FOREX-ефектом, а також зростанням доходів від мобільного інтернету в результаті запуску послуг 3G. Дохід від послуг мобільного інтернету в 2-омквартале 2015 виріс на 26% завдяки зростанню кількості клієнтів, які використовували на 50% більше трафіку. В голосового зв'язку середнє щомісячне споживання послуг зросла на 5% до 530 хвилин на абонента.

Кількість клієнтів мобільного зв'язку «Київстар» збільшилася на 3% до 26,1 млн завдяки зниженню відтоку і гарному попиту на послуги, що, зокрема, пов'язано з успішним запуском 3G і високою якістю і стабільністю мобільної мережі. Показник ARPU мобільного зв'язку зріс на 8%, до 39 грн.

Доходи від послуг фіксованого зв'язку знизилися на 15% до 238 млн грн через скорочення транзитного трафіку і нестабільної ситуації на Сході України. Таке зниження було частково компенсовано рекордним для ринку зростанням доходів від широкосмугового зв'язку (FTTB) на 18%, до 132 млн грн. База клієнтів широкосмугового зв'язку зросла на 3% до 817 тисяч, а показник ARPU збільшився на 13% і склав 53 грн.

Показник EBITDA виріс на 12% до 1,5 млрд грн, а маржа EBITDA збільшилася на 1,1 процентний пункт і склала 45,6%. На маржінальность бізнес-операцій в 2-му кварталі 2015 вплинули збільшення доходів від надання послуг та скорочення витрат, негативний вплив FOREX, витрати начастоти, пов'язані з 3G, а також збільшенням вартості оренди та комунальних послуг.

Капітальні витрати у 2-му кварталі 2015 виросли більш ніж в три рази і склали 1,2 млрд грн, в основному завдяки інвестиціям в 3G-мережу, а співвідношення капітальних витрат по відношенню до рівня доходів за останні 12 місяців склало 23%.

Ключові показники діяльності «Київстар» у 2-му кварталі 2015 року та

у другому півріччі 2014

Фінансові та операційні показники (млн грн)

2 кв. 2015

2 кв. 2014

За рік

1-е півріччя

2015

1-ше півріччя 2014

За рік

Чиста операційна виручка

3,315

3,034

9%

6,407

5,976

7%

Виручка від послуг мобільного зв'язку

3,069

2,750

12%

5,921

5,427

9%

Виручка від послуг фіксованого зв'язку

238

279

-15%

471

538

-12%

EBITDA

1,512

1,349

12%

2,790

2,779

0%

Маржа EBITDA

45,6%

44,5%

1,1 п.п.

43,5%

46,5%

-3 П.п.

Капітальні витрати (не включаючи оплату ліцензії)

1,176

354

232%

1,919

659

191%

Капітальні витрати (не включаючи оплату ліцензії) / виручка

35%

12%

30%

11%

Мобільний зв'язок

Загальна операційна виручка

3,077

2,754

12%

5,936

5,436

9%

Абоненти (млн)

26,1

25,4

3%

ARPU (грн)

39,0

36

8%

MOU (хв.)

530

506

5%

Фіксований зв'язок

Загальна операційна виручка

238

280

-15%

471

540

-13%

Операційна виручка ШПД

132

111

18%

249

226

11%

Абоненти ШПД (млн)

0,817

0,789

3%

ARPU ШПД (грн)

53

47

13%