НКРЗІ схвалила план впровадження в Україні 4G

Сьогодні Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), на своєму засіданні розглянула і схвалила проект розпорядження Кабміну «Про затвердження плану заходів на 2015-2017 роки щодо впровадження в Україні в 2017 році системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління» , повідомляє IT Expert.

Документ розроблено з метою виконання Указу Президента України від 21.07.2015 № 445 «Про забезпечення умов для впровадження системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління».

Згідно з планом, буде проведена інвентаризація радіочастотного спектру України та внесено зміни до нормативно-правовому базу.

НКРЗІ вже почала підготовчі роботи з реалізації цього плану. Так, ще у вересні минулого року створено робочу групу з рефармінгу та використання РЧР, в рамках якої за участю двох установ — Українського науково-дослідного інституту радіо і телебачення (м.Одеса) та Науково-дослідного інституту радіоелектронної техніки (м.Харків) — підготовлено попередню версію технічного завдання (далі — ТЗ) на виконання необхідної науково-дослідної роботи (далі — НДР). Також визначені джерела фінансування, отримана письмова згода і пропозиція 9 операторів телекомунікацій на забезпечення фінансової підтримки проведення досліджень.

За результатами висновків і пропозицій НДР проектом плану заходів передбачено, зокрема:

  • розробку проекту Закону України про внесення змін до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та інших законодавчих актів з метою, в тому числі забезпечення застосування процедур, передбачених для виділення, розподілу і використання радіочастотного ресурсу України на об'єктивній, пропорційної, своєчасної, прозорої та недискримінаційної основі, проведення рефармінг, збільшення ефективності використання РЧР України;
  • приведення у відповідність з цим законом і прийняття необхідних актів Уряду та державних органів, у тому числі змін до Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України та Плану використання радіочастотного ресурсу України;
  • затвердження планів та заходів з вивільнення смуг «першого цифрового дивіденду», вивільнення смуг «другого цифрового дивіденду» від радіоелектронних засобів радіомовної служби (телебачення) для впровадження радіотехнології LTE;
  • проведення заходів щодо забезпечення електромагнітної сумісності та спільної роботи радіоелектронних засобів спеціальних користувачів і радіоелектронних засобів загальних користувачів у радіотехнології LTE;
  • вжиття заходів з проведення рефармінг і технологічної нейтральності для впровадження радіотехнології LTE.

Як стверджують в НКРЗІ, кінцевий результат виконання плану — надання виключно в конкурентний спосіб права на користування радіочастотним ресурсом України з використанням радіотехнології LTE, в тому числі пакетами в різних діапазонах, зокрема шляхом проведення тендера, згідно з яким переможцями будуть визначатися учасники, які виконали всі умови і запропонували найвищу ціну за відповідну смугу.

Затверджений Кабінетом Міністрів план заходів на 2015-2017 роки щодо впровадження в Україні в 2017 році системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління до кінця нинішньої недля буде оприлюднений на офіційному веб-сайті національного регулятора. Враховуючи важливість реалізації всіх його пунктів для майбутнього галузі, НКРЗІ забезпечить регулярне інформування і звітність про хід його виконання. При обговоренні зазначалося, що план впровадження 4G-зв'язку в Україні є фактичним планом розвитку телекомунікацій на найближчі роки. Отже, він є вкрай важливим як для операторів ринку, так і для держави в цілому.